Skuteczność osobista
Ekspercki przegląd prasy - Małgorzata Smoczyńska

Ekspercki przegląd prasy - Małgorzata Smoczyńska

Dlaczego twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet są ważne? Które teksty i filmy inspirują i pozwalają się zatrzymać? O tym Strefie Rozwoju w cotygodniowym Eksperckim Przeglądzie Prasy mówi współzałożycielka Akademii Kobiet Sukcesu Małgorzata Smoczyńska.


Małgorzata Smoczyńska. Pasjonatka rozwoju osobistego i entuzjastka życia pełnią potencjału; w 2008 roku udało jej się połączyć moje pasje ze sferą zawodową – wtedy rozpoczęła przygodę z własnym biznesem, tworząc Akademię Kobiet Sukcesu – społeczność dla kobiet dążących do rozwoju osobistego i sukcesu opartego na równowadze. Obecnie Akademia Kobiet Sukcesu, którą rozwija wraz z Patrycją Załug, jest jedną z największych w Polsce społeczności kobiet aktywnych i przedsiębiorczych, skupiającą ponad 15 tysięcy kobiet.Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?


Twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet - to tematy, które pochłaniają mnie od wielu lat - mam poczucie, że w Polsce wciąż brakuje odpowiedniego wsparcia dla osób, które chcą zbudować rentowny biznes oparty na pasji i rozwoju swoich talentów.Najważniejsze źródła inspiracji


  • ​Inspirują mnie teksty dostępne w Magazynie Coaching, ponieważ dotykają ważnych dla mnie tematów samorozwoju w kontekście prowadzenia szkoleń, ale także własnego biznesu. 
  • W blogu Biegnąca z Wilkami znalazłam uskrzydlające mnie opracowania poszczególnych archetypowych historii opisanych w "Biegnącej z Wilkami". Opórcz tego można tam znaleźć rozważania na temat tego, jakimi prawami rządzi się przypadek.Filmy


  • Bardzo inspirujący był dla mnie film "W pogoni za szczęściem" z Willem Smithem z bardzo chwytającą za serce rozmową ojca z synem i przydatnym podczas warsztatów i wystąpień cytatem o motywacji, do którego chętnie wracam - "Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz".
  • "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego - niesamowity film o wizjonerze, który tworzy możliwości tam, gdzie inni ich nie widzą.
Artykuły


  • Artykuł Patrycji Załug pt Jak mądrze wspierać siebie. Szczególnie poruszyły mnie w nim sposoby na nawiązanie relacji z samym sobą, na bycie dobrym dla siebie przy jednoczesnym dystansowaniu się do swoich myśli i odczuć. Wierzę, że dzięki ćwiczeniom zaproponowanym przez autorkę można powiększać swój potencjał.
  • Bliskie jest mi także przesłanie artykułu Odpuść sobie o tym, jak odangażowanie może - paradoskalnie - wpływać na nasz sukces.
  • Inspirujący okazał się tekst Co tracimy, gdy się boimy o przełamywaniu własnych lęków przy realizacji marzeń, ale także po prostu w codziennej pracy.
  • Zatrzymał mnie także tekst Ucisz głowę, w którym autorka pokazuje w jaki sposób działa nasz umysł i jak można wykorzystać medytację, by efektywniej pracować.Cytat/wypowiedź, nad którą się zastanawiasz obecnie?


Anthony de Mello: 

– Dlacze­go wszys­cy tu­taj są tak szczęśli­wi, a ja nie?
– Dla­tego, że nau­czy­li się widzieć dob­ro i piękno wszędzie – od­rzekł Mistrz.
– Dlacze­go więc ja nie widzę wszędzie dob­ra i piękna?
– Dla­tego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie te­go, cze­go nie widzisz w sobie.Więcej inspiracji podczas festiwalu "Masz w sobie MOC! Poczuj siłę do działania!" już w ten weekend. Sprawdź poniżej, jak uzyskać promocyjną cenę. 

Masz w sobie MOC! Poczuj siłę do działania!

Serdecznie zapraszamy na największe w 2016 r. wydarzenie w Akademii Kobiet Sukcesu – VI edycję energetycznej konferencji
http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=1824
Moderator
0

Usługi

ODPO(za)CZNIJ z głową
Agnieszka Szczepaniak
15-17 czerwca 2017
976 zł
Detoks
Happy Detoks z jogą naturalnie!
Katarzyna Bem
15-21 lipca 2017
1 790 zł
Tantra
Kurs masażu tantrycznego. Moduł I
John Hawken
08-13 lipca 2017
1 200 zł
Tantra i szamanizm
Szamańskie uzdrawianie seksualności
John Hawken
14-17 lipca 2017
950 zł
Tantra
Tantra od podstaw - odzyskaj Moc seksualności
Freya
22-28 lipca 2017
800 zł
ODPO(za)CZNIJ z głową
Agnieszka Szczepaniak
15 cze - 18 maj 2017

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/marcin/public_html/strefarozwoju.pl/modules/mod_easyblogluslugi/tmpl/default_item.php on line 460
Tantra
Ekstatyczny dotyk - kurs masażu tantrycznego
Freya
26-28 maja 2017
550 zł
Wrzuć na luz - warsztaty Techniki Alexandra
Agata
Warsztaty rozwojowe
Wrocław
27 maja 2017
169 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback